انقلاب اسلامی ایران

انقلاب اسلامی ایران   «انقلاب ما محدود به ایران نیست.» انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت ارواحنا فداه است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.» امام‌خمینی ـ ۱۳۶۸/۰۱/۰۲     «ما مکلفیم که نگهبان آینده […]

اشتراک گذاری
07 بهمن 1402
26 بازدید
کد مطلب : 4861

انقلاب اسلامی ایران

 

«انقلاب ما محدود به ایران نیست.»
انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت ارواحنا فداه است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.»

امام‌خمینی ـ ۱۳۶۸/۰۱/۰۲

 

 

«ما مکلفیم که نگهبان آینده باشیم.»

«ما باید آینده را در نظر بگیریم و این گونه فکر نکنیم که وضع فعلی مان بگذرد، آینده هرچه باشد، باشد. ما مکلفیم تا علاوه بر اینکه وضع فعلی را حفظ کنیم، نگهبان آینده نظام و اسلام باشیم. ما باید پایه گذار خوب آینده باشیم.

ما باید همه چیز را به همان قوتی که امروز دارد، تحویل دسته بعد بدهیم و آنها هم کوشش کنند که به همان قوت تحویل دسته بعد دهند. ما باید بنیان را محکم کنیم و به دسته بعد بدهیم تا پیش خدا مقصر نباشیم.»

 

📚منبع

صحیفه امام، ج۲۱، ص۹۹

 

 

«انقلاب ما آمد، تا انسان صالح تربیت کند. نقش انسان صالح، این است.»

«برادران عزیز من! آن چیزی که این انقلاب را تا امروز نگهداشته است، عبارت از صلاح انسان‌هاست؛ همان مقدار مایه‌ی صلاحی که ما ملّت داریم. در حق ملّتمان هم مبالغه نمی‌کنیم. امروز صلاح غلبه دارد و پرچم را به دست گرفته و حاکم است و حرکت به سمت صلاح، برنامه‌ریزی شده است. البته تا صلاح مطلق هم فاصله بسی طولانی است.»

 

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و جمعی از پاسداران کمیته های  انقلاب اسلامی ـ ۱۳۶۹/۱۰/۱۰

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.