سلسله مباحث کوتاه #سلوک_حسینی/ مطلب شماره ۱

🔰سلسله مبحث کوتاه #سلوک_حسینی/ مطلب شماره ۱ 🖋دکتر حسین محمدی فام 🔸ما داریم با امام حسین(ع) زندگی می‌کنیم. اما فقط با عزای حسین(ع) و نه با اخلاق حسین(ع)، مرام حسین(ع)، عبادت حسین(ع)، سیاست حسین(ع)، عزت حسین(ع) و . . . 🔹باید «سلوک حسینی» پیدا کنیم و با آن حضرت در همه ابعاد قدم به قدم […]

اشتراک گذاری
16 خرداد 1403
34 بازدید
کد مطلب : 3317

🔰سلسله مبحث کوتاه #سلوک_حسینی/ مطلب شماره ۱

🖋دکتر حسین محمدی فام

🔸ما داریم با امام حسین(ع) زندگی می‌کنیم. اما فقط با عزای حسین(ع) و نه با اخلاق حسین(ع)، مرام حسین(ع)، عبادت حسین(ع)، سیاست حسین(ع)، عزت حسین(ع) و . . .

🔹باید «سلوک حسینی» پیدا کنیم و با آن حضرت در همه ابعاد قدم به قدم رشد کنیم تا به سرمنزل مقصود برسیم: مقام المحمود لکم عندا…

🔸سیر و سلوک در لغت به معنی طی طریق و راه‌پیمودن است. هر کس در دنیا دارد به طریقی سلوک و طی طریق می‌کند. اما ما راهمان تا ته دنیا نیست بلکه تا ابد است! علامه طباطبایی می‌فرماید: ما ابد در پیش داریم!

🔹لذا سلوک حسینی ابد ما را تضمین می‌کند و برای همین می‌گوییم: اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد. باید با اهل بیت(ع) زندگی کرد و زندگی هم محیاست؛ یعنی زندگی این دنیا و هم ممات است یعنی زندگی آن دنیای اصلی. و این مهم دارای ابعاد گوناگونی است که اهل بیت(ع) برای همه‌اش به ما برنامه داده‌اند.

🔸ان شالله به توفیق الهی هر هفته به گوشه‌ای از این سلوک حسینی خواهیم پرداخت و تلاش خواهیم کرد به حسینی نزدیک شویم که فقط یک مصیبت بزرگ نیست بلکه امام الگو و مفترض‌الطاعه‌ای است که باید گریه‌کنش در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی‌اش به او نزدیک شود و رنگ و بوی او را پیدا کند.

🔹گریه کنی حرفه‌ای و قدیمی به من گفت که خدمت عارفی رسیدم و با دیدنم گفت 50 سال هیات رفته‌ای و الان باید خودت یک حسین شده باشی!

 

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.